Paintball Oyunu

Paintball Oyunu

Paintball Oyunu

Paintball oyun süresi 1.30 saat ile sınırlıdır. Öncesinde oyunculara verilen 15 dk brifing ile oyun kuralları anlatılır, senaryolar belirlenir. Oyuna alanına girmeden önce takımlara verilecek gerekli ekipman ve kıyafetler soyunma kabinlerinde teslim edilir.Paintball kurallarına harfiyen uyacağına dair önceden hazırlanan taahhütname ıslak imza altına alınır.


Senaryolar  
1. Ortada tek bayrak : sahanın tam ortasına ve önceden belirlenen yere dikilen bir filama takımlar kendi sahalarından hakem düdüğü ile başlayarak vurulmadan ortadaki flamayı alıp kendi kalesine vurulmadan taşımaya çalışır, vurulan oyuncu kendi sahasında bulunan ceza köşesine silahı havada olarak giderek oyuna tekrar başlar.

2. Çift Kale Bayrak : Oyun alanının karşı çapraz köşelerine yerleştirilen flamalar, kendi flamalarını koruma altına alıp, aynı zamanda vurulmadan rakip takımın flamasını alıp havaya kaldırması şeklinde gerçekleşir, vurulan oyuncu kendi sahası içinde bulunan ceza köşesine silahı havada şekilde giderek oyuna yeniden başlar.

3. Eleme : 10.dk periyotlar halinde oynanan bu senaryo şeklinde ise oyuncular arasındaki tek amaç karşılıklı takımlardan fazlaca oyuncuyu vurarak oyun dışında bırakmaktır, verilen süre sonunda en çok oyuncusu oyun dışı kalan takım oyunu kaybeder, karşı takıma 1 puan yazılır.

4. Kaleyi fethetme :
Bu senaryoda bir takım savunma pozisyonunda kalırken diğer takım saldırı pozisyonunda kaleyi ele geçirmeye ve tüm savunma oyuncularını vurmaya çalışır.